Upozorňujeme rodiče, že na dny 29. a 30. 4. je z provozních důvodů vyhlášeno ředitelské volno.

Zuberec 2024

V rámci programu spřátelených obcí se naše škola vydala na lyžařský kulturně - poznávací zájezd. 28 dětí se zúčastnilo akce, na kterou budou, doufáme, dlouho vzpomínat...

Počasí nám přálo, a tak jsme si mohli užít posledního sněhu v Západních Tatrách. Lyžovali jsme dva dny ve středisku Roháče - Spálená dolina, kde vrchní stanice lanovky končí 1505 m. n. m. Lyžovalo se tedy v téměř vysokohorském prostředí, nad námi se tyčily dvoutisícovky. Vrchní dvě třetiny sjezdovky byly perfektně upravené a sjízdné po celý den. Poslední prudký úsek však byl již poznamenán teplým počasím, střídaly se tam plotny a muldy. Tudíž jsme po dvou dnech lyžování, šťastní, že se nikdo nezranil, vyhodnotili, že třetí den již z bezpečnostních důvodů věnujeme regeneraci v blízkých termálech Oravice. Tam jsme strávili úterní dopoledne, žáci se vydováděli především na venkovních atrakcích- visutém mostě přes bazén a v umělém vlnobití. Mnozí tak byli v termálech zcela poprvé. Jednotlivé bazény měly od 34 do 38°C.

Celý zájezd probíhal v duchu sportovně - poznávací akce, neboť vedení obce Zuberec nám připravilo skvělý program. Prohlídku školy, kde si žáci mohli zasportovat v místní tělocvičně. Dále pak prohlídku Muzea oravskej dědiny s úžasným doprovodným programem. Sám pan ředitel muzea za doprovodu pana starosty a místních zastupitelů nám povyprávěli mnoho zajímavého o místním skanzenu, který patří k jedněm z nejzajímavějších muzeí na Slovensku. K tomu nám příjemně zahrál na heligonku.

Nejen děti poznaly kus krajiny, která bývala před rokem 1993 součástí naší republiky, zasportovaly si a kulturně se obohatily.

Velké poděkování za podporu patří Obci Studenec a Obci Zuberec.

Datum vložení: 22. 3. 2024 13:15
Datum poslední aktualizace: 22. 3. 2024 14:32

dnes, sobota 27. 4. 2024
skoro jasno 15 °C 3 °C
pondělí 29. 4. oblačno 20/9 °C
úterý 30. 4. jasno 21/11 °C

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.

Facebook ZŠ

Instagram ZŠ