Školní výlet 8. tříd

školní výlet 8.A a 8.B na Malé Skále

Dne 30. 5. 2017 jsme vyrazili na školní výlet vlakem ze Staré Paky na Malou Skálu. Hned po tom, co jsme přijeli, jsme se vydali na kánoe. Trasa plavby vedla z Lišného do Dolánek.  Osobně si myslím, že jsme byli se spoustou mých spolužáků celkem vystrašení, protože jsme na kanoích ještě nejeli. Každý z nás si to ale užíval, protože to byla opravdu zábava. Dokonce se dvěma dívkám podařilo „vypadnout“ z kánoe do vody, což nám ostatním přišlo vtipné. Později se nám trochu zkazilo počasí, ale nikomu to nevadilo, protože jsme si užívali jízdu na koloběžkách, na kterých jsme se  vraceli do kempu  Ostrov. Tam jsme se měli ubytovat v karavanech. Po vybalení věcí jsme se zchladili v řece u jezu a hráli jsme přehazovanou.

Po náročném dni jsme se vydali do pizzerie na večeři a pak nás čekala večerní procházka na hrad Pantheon, kterou nám trochu zkrátil déšť, ale protože jsme byli všichni unavení, tak nám to ani nevadilo. Přidala se bouřka, tak jsme si zalezli do karavanů.

Druhý den ráno jsme si sbalili věci, protože jsme museli uvolnit místo dalším návštěvníkům kempu. Paní učitelka vymyslela hru, že jsme museli po dobu jedné hodiny mluvit anglicky, což bylo pro některé náročné, ale aspoň jsme se procvičili. Později jsme se vydali do skalního města (Kalich – Chléviště), které bylo od kempu docela daleko, ale všichni jsme skalní překážky úspěšně „zdolali“. Sice to bylo vyčerpávající, ale za ten výhled do okolí to stálo.

Výlet jsme zakončili obědem a pak už jsme šli na vlak. Tímto bych také chtěla poděkovat paním učitelkám, že to tam s námi vydržely, a všem mým spolužákům, protože bez nich by to nebylo ono.

Natka Kadavá, žákyně 8. třídy