Studenecká škola na lyžích

Vloženo: 30.1.2019 | Autor: Junek| Zobrazeno: 874x | Upraveno: 30.1.2019 Upravil: Junek
Letošní zima po dlouhé době poskytla dobré sněhové podmínky a byla by určitě škoda je nevyužít. A tak se do lyžařské stopy či na sjezdovky dostali téměř všichni žáci naší školy mateřskou školu nevyjímaje.

Na počátku ledna proběhly dva lyžařské výcviky žáků 7.ročníku, ten první pod vedením Mgr.Petra Baudyše a Bc. Venduly Vikové na ubytovně Duncan v Janských Lázních, ten druhý pod vedením Mgr. Petra Baudyše a Mgr. Jiřího Zahradníka na Pensionu Astorie rovněž v Janských Lázních.

V polovině ledna se 55 žáků ZŠ zúčastnilo týdenního kursu sjezdového lyžování na Kněžickém vrchu pod patronací lyžařské školy SKI Lenka, další týden absolvovaly obdobný kurs děti z mateřských škol na Bubákově.

V rámci tělesné výchovy probíhala výuka běžeckého lyžování na stálých lyžařských tratích v okolí školy a žáci druhého stupně poté absolvovali polodenní běžeckou výpravu v okolí Studence. Škola zajišťuje i zapůjčení běžecké výstroje, aby si tradiční regionální sport okusili téměř všichni žácio školy.  Poděkování patří i T.J. Sokol Studenec za úpravu běžeckých stop.