Přírodovědný kroužek

Vloženo: 30.1.2019 | Autor: Junek| Zobrazeno: 1004x | Upraveno: 30.1.2019 Upravil: Junek
V tradici přírodovědných kroužků v letošním roce pokračuje přírodovědný kroužek pod vedením Mgr. Jiřího Zahradníka.

Bezprostřední okolí naší školy skýtá velké množství možností pro činnosti související s poznáváním živé a neživé přírody, vlastností přírodních materiálů a vztahu člověka k životnímu prostředí.

Celkem 12 žáků z 2. až 4. ročníku od září 2018 systematicky využívá jednotlivých částí naučné stezky v areálu školy. Zatím prozkoumali výskyt a život bezobratlých pod kameny, v pařezech a dalších úkrytech. Pro další budoucí aktivity vyrobili a umístili do prostoru naučné stezky hmyzí hotely z přírodních materiálů. Ty vznikly ve spolupráci s žáky 7. ročníků v předmětu pracovní činnosti.

Ti jim též pomohli při výrobě krmítek pro ptáky z kmínků břízy. Tento materiál jsme též využili pro vznik svícnů v čase před vánocemi.

Zajímavou aktivitou též bylo poznávání podmínek pro chov zvířat. Jednak těch běžných domácích (křečci, morčata, pískomilové, rybičky, kočky, psi) formou her a živých ukázek přímo ve škole, ale i návštěvami chovatelů ve Studenci. Poučná byla ukázka chovu včel. Velmi zajímavá byla i exkurze do chovů hospodářských zvířat ve firmě ZETKA zde ve Studenci.

Žáci si též průběžně osvojují používání preparačních souprav, lup a mikroskopů ve spojení s výpočetní technikou pro zkoumání tajemství přírody.

Činnost kroužku je podpořena z prostředků Místního akčního plánu vzdělávání Jilemnicko II./CZ.02.3.68/0.0/0.0/17.047/0008605.

Mgr. Jiří Zahradník (vyučující ZŠ a MŠ Studenec)