Čerti na naší škole

Vloženo: 5.12.2019 | Autor: Zahradnik| Zobrazeno: 1205x | Upraveno: 5.12.2019 Upravil: Zahradnik
Po roce a s jednodenním předstihem byli žáci mateřské školy v Zálesní Lhotě, Studenci a především prvního stupně ve Studenci opětovně podrobeni kontrole od čertů, andělů a Mikuláše.

Čerti již dopředu pozorovali a označili ty, kteří budou celý další rok pod jejich bedlivým dohledem.
Mikuláš je potom vyzpovídal, jestli je kázeň a prospěch opravdu taková, jak čerti i andělé vyzvěděli. Čerti i andělé po tom nadělovali, i když každá skupina po svém způsobu vnímání světa. A nálada byla mezi zúčastněnými právě taková, jaká má v tomto čase být.  Prověřeni byli občas i učitelé.
Druhý den ve čtvrtek jsme se zase všichni sešli, takže čerti si s sebou nikoho nadlouho nevzali. Je možná škoda, že čertovský den je jen jednou ročně.

Mgr. Jiří Zahradník