Zprávičky z mateřské školy Studenec

Vloženo: 10.2.2020 | Autor: Zahradnik| Zobrazeno: 303x | Upraveno: 10.2.2020 Upravil: Zahradnik
Předvánoční čas v naší školce se nesl jako každý rok v duchu příprav na ty nejkrásnější svátky v roce.

Vánoční atmosféru k nám přivezla paní Čemusová s písničkovým programem Putování za betlémskou hvězdou. V prosinci nechybělo ani vyrábění, neboť jsme se všichni připravovali na akci „Pohoštění obecní polévkou“, kde jsme jako každý rok měli stánek s našimi výrobky. Nákupem dětských výrobků příchozí přispěli na nákup výtvarného materiálu pro děti, rozvíjíme tak další výtvarnou činnost. Předškoláci tuto akci zpestřili svým vystoupením, na podiu přednesli vánoční básničky a zazpívali vánoční písničky.

První týden v prosinci nás ve školce navštívil Mikuláš s čerty a anděly. A pak jsme se už jen párkrát vyspali a byla tu Vánoční besídka. Ta se tento rok konala 12.12. od 15:00 ve třídě Sluníček. Naši nejmenší děti nás potěšily krátkou pohádkou O stromečku a ukázaly kolik krásných básniček a písniček se ve školce naučily. Následovala malá ukázka z kroužku fléten a písničkami nás potěšily děti z kroužku „Zpíváme si pro radost“. Druhé oddělení Motýlci si pro vánoční besídku připravili Pohádku z čertovské školky. Na hlavy si nasadily růžky, tím se z nich stali roztomilí čertíci a předvedli svým blízkým, jak asi by to mohlo v čertí školičce fungovat. Třetí oddělení předškoláci (Včeličky) nacvičili veršovanou pohádku O Palečkovi doplněnou o krásné básničky a písničky. Tento rok na besídku přišly skoro všechny děti, které navštěvují naši školku. Byl to opravdu veliký mumraj, ale nakonec jsme vše zvládli a děti od Ježíška za své herecké výkony dostaly balíček sladkostí. Ještě jednou musíme všechny děti pochválit za jejich vystoupení. Moc se jim vše povedlo.

Poslední týden před Vánoci k nám do školy přišel Ježíšek a přinesl do každého oddělení krásné nové hračky. Dopis od Ježíška děti nabádal o tomu, aby lépe poslouchaly, uklízely si hračky a byly k sobě kamarádští. Každý přesně věděl, komu jaká slova patří a kdo by se měl polepšit.

Letošní zima si s námi opravdu pohrává a často nevíme, jaké počasí, který den bude. Všichni proto s nadšením vítáme každý den, kdy napadne sníh a my můžeme vyrazit na pekáče, boby, vzít si lopaty a užít si venku zimních radovánek.

V lednu začaly jezdit přihlášené děti na Základní lyžařský kurz. Druhý týden v měsíci lednu vyrazily do SKI areálu Bubákov. Zde se dětí ujali instruktoři a učili je, jak správně dělat obloučky, zastavovat a hlavně mít radost z lyžování. Začátkem února se do stejného areálu vydají lyžaři na kurz zdokonalovací.

16. ledna přijela do MŠ agentura Pernštejni s loutkovou pohádkou O statečném kapitánu Ploutvičkovi.

Nejčastějším tématem u nás ve školce jsou v tomto období zimní sporty a zimní oblečení. Nezapomínáme ani na zvířátka, o která bychom se měli v zimě starat. Naše šatny tak zdobí ptačí budky a obrázky zimní krajiny i sportovců. Doufáme, že přivoláme trochu sněhu a pořádnou zimu.

Přejeme všem krásný konec zimního období, hodně radosti a dětského úsměvu.

Kolektiv učitelek MŠ Studenec