Domácí příprava a aktuální informace

Vloženo: 23.3.2020 | Autor: Junek| Zobrazeno: 760x | Upraveno: 23.3.2020 Upravil: Junek
MŠMT dnes 23.března 2020 projedná další postup v současné situaci a o výsledku tohoto jednání Vás budeme neprodleně informovat. Všechny ostatní informace jsou zatím pouhými odhady a spekulacemi. Zároveň postupně vložíme do jednotlivých tříd zadání domácí přípravy na další týden. Rozhodně bychom nechtěli, aby rodiče v rámci domácí přípravy suplovali práci učitelů, i když zodpovědnost za vzdělávání nese samotný žák a přeneseně jeho rodiče. Na druhé straně bychom touto cestou chtěli poděkovat všem rodičům za jejich trpělivost a snahu pomoci svým dětem s domácí přípravou. Rodiče by však měli pouze dohlédnout na to, že se jejich dítě snaží vyřešit zadaný úkol a pokud si s ním neví rady, nechť se obrátí na vyučujícího, který daný úkol zadal. Pochopitelně v současné době bude vhodnější určitým způsobem redukovat objem učiva, a proto jako zásadní budou dostávat žáci na prvním stupni úkoly z českého jazyka a matematiky, ostatní poznatky z prvouky, vlastivědy, přírodovědy i cizího jazyka budou považovány za dobrovolné (pro zpestření pro všechny žáky prvního i druhého v příloze odkaz na portál Didakta). Na druhém stupni pokračuje komunikace jednotlivých vyučujících prostřednictvím elektronické žákovské knížky a náročnější domácí přípravu by již samostatně měli zvládnout žáci 8.ročníku a především žáci 9.ročníku se zaměřením na přijímací řízení. Dostupných testových úloh je k dispozici dostatek. Berte tuto situaci také jako příležitost, příležitost více komunikovat se svými dětmi, navštívit jejich svět a hledat další možnosti trávení nadbytku omezeného volného času. Určitě je ještě prostor na rouškovou rodinnou procházku do lesa, práci na zahrádce nebo přenesení probouzející se přírody do svého pokoje. Děti si mohou zasít či zasadit různé druhy zeleniny či květin a pozorovat nejen jak rostou, ale vnímat sílu života a jeho pozitivní energii. A to je možná důležitější než všechny domácí úkoly.

Didakta (Velikost: 223 kB)