Informace MŠMT

Vloženo: 23.3.2020 | Autor: Junek| Zobrazeno: 412x | Zatím neupraveno
„Počítáme se scénářem, který počítá s návratem dětí do škol v druhé polovině května,“ uvedl ministr Robert Plaga. Dodal ale, že vše záleží na vývoji situace a doporučení hygieniků. Ministerstvo školství v tuto chvíli neplánuje zkrátit letní prázdniny. „Žádný z představených scénářů se zkrácením letních prázdnin nepočítá,“ řekl Robert Plaga na tiskové konferenci. Jednotná přijímací zkouška na střední školy pro školní rok 2020/2021 by tak mohla proběhnout nejdříve 14 dnů ode dne obnovení osobní přítomnosti žáků při vzdělávání ve středních školách. Konkrétní termín, který bude letos jen jeden, poté stanoví MŠMT. Obsah a forma přijímací zkoušky se nemění, a stejně tak by zůstala beze změny kritéria přijímání stanovená ředitelem školy. Stále tak platí, že by zkouška proběhla i ve společné části – tedy jednotná zkouška - z písemného testu z českého jazyka a literatury a písemného testu z matematiky. Ředitelé, kteří se rozhodli dělat i školní část přijímací zkoušky, stanoví jejich nové termíny v souladu s harmonogramem, který určí MŠMT.