Konzultace pro žáky 9.ročníku

Vloženo: 5.5.2020 | Autor: Junek| Zobrazeno: 777x | Upraveno: 5.5.2020 Upravil: Junek
Dle vládního plánu uvolňování opatření vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví žáci 9.ročníku mohou od pondělí 11.května 2020 chodit na dobrovolné konzultace a připravovat se pod vedením pedagogů na přijímací zkoušky na SŠ . Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy do 6.května 2020 prostřednictvím elektronické žákovské knížky. Protože se nejedná o klasickou výuku, je účast nadbytečná pro děti, které jsou již přijaté na střední školy nebo nemusí přijímací zkoušky absolvovat. V případě nepřítomnosti na konzultaci je povinen přihlášený žák řádně se omluvit.

Žáci musí přinést do školy vyplněné a rodiči podepsané čestné prohlášení na formuláři vydaném MŠMT (viz příloha). Pokud žák toto podepsané čestné prohlášení nepředloží, nebude mu osobní konzultace ve škole umožněna.

Závazná pravidla v rámci konzultací žáků 9.ročníku:

•          Vstup do budovy školy bude umožněn pouze přihlášeným žákům, nikoliv doprovázejícím osobám a rodičům
  •          Všichni žáci i zaměstnanci školy nosí ve společných prostorách i venku roušky
  •          Každý žák musí mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky (v průběhu konzultace pedagog i žáci mohou roušku odložit do sáčku)
  •          Škola je oprávněna vymezit prostory, ve kterých se žáci mohou pohybovat
  •          Při vstupu do budovy a po každé konzultaci je nezbytná dezinfekce rukou k tomu určenými prostředky na určených místech.
  •          Před školou dodržovat odstupy 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními
  •          Škola stanoví zároveň přiměřená pravidla odpovídající režimu odchodu žáků ze školy tak, aby nedocházelo k nadměrnému shromažďování osob před budovou školy.

Konzultace budou probíhat pro jednotlivé skupiny a jejich rozvrh bude stanoven po uzavření přihlášek 7.května 2020. Konzultace budou probíhat od 7.45 hodin v dvouhodinových blocích v českém jazyce a matematice ve stálých skupinách (žáci se nesmějí ve skupinách měnit). Výuka ostatních předmětů bude probíhat dosavadním „distančním“ způsobem.

Přihlášení žáci mohou využít školní svačiny a školní stravování, ke kterému se musí přihlásit do 12 hodin předchozího dne (29 Kč za 1 oběd).

Dle informace regionálního dopravce školní autobusy jezdí dle aktuálního jízdního řádu.

Ochrana zdraví ZŠ (Velikost: 1.05 MB)

Čestné prohlášení (Velikost: 275.21 kB)