Dobrovolné vzdělávání a aktuální informace

Vloženo: 29.5.2020 | Autor: Junek| Zobrazeno: 580x | Upraveno: 29.5.2020 Upravil: Junek
Vážení rodiče a milí žáci, žáci prvního stupně Základní školy a Mateřské školy Studenec mají „premiérově“ za sebou první týden dobrovolného vzdělávání. Do této formy vzdělávání se zapojilo 82 % žáků prvního stupně a některé postřehy a změny si můžete přečíst v následujícím článku. Pro statistickou úplnost školní stravování využilo 75 % z přihlášených žáků a školní družinu 24 % z přihlášených žáků

Všichni pedagogové prvního stupně by touto formou chtěli poděkovat všem rodičům, kteří vzorně spolupracovali při různých formách distanční výuky. Někteří žáci dokonce prokázali v tomto prvním týdnu po návratu do školy lepší výsledky než před uzavřením škol.

Vzhledem k vysokém počtu zapojených žáků do dobrovolného vzdělávání bude od pondělí 1.června zasílána domácí příprava nepřihlášeným žákům na jejich mailové adresy. Výjimkou bude pouze I.B a IV.A, u kterých bude domácí příprava dále zadávána na webových stránkách školy.

O variantách „návratu“ žáků druhého stupně bude jednat pedagogická rada v pondělí 1.června a rodiče budou včas s organizací a seznámeni.

Znovu připomínáme, že minimálně do 31.srpna 2020 byl ukončen sběr starého papíru a sběr drobného elektrodpadu. S odběrateli těchto druhotných surovin probíhají pravidelná jednání a o případné změně budou rodiče a žáci včas informováni.