Stravné od 1.1.2022

V následujícím článku najdete důležité informace k úpravě cen stravného v jednotlivých mateřských školách, v jednotlivých kategoriích žáků základní školy a cizích strávníků.

V průběhu roku 2021 došlo k výraznému nárůstu cen energií a dalších vstupů věcné režie (hygienická opatření, nárůst cen oprav zařízení školní jídelny). ZŠ a MŠ Studenc měla smluvní fixaci ceny elektřiny do 31.12.2021 a v  červnu 2021 uzavřela novou smlouvu na další období. Do této smlouvy se již pochopitelně promítl  výrazný nárůst cen. Z tohoto důvodu jsou upraveny ceny stravného pro cizí strávníky dle přiloženého ceníku.

I přes zvýšení cen potravin je možno ponechat na základě vyhodnocení normy potravin za rok 2021 cenu obědů pro žáky ZŠ ve stávající výši (žáci hradí pouze cenu potravin, věcnou režii hradí obec, osobní režii státní rozpočet). Norma potravin však nepostačuje pro stravné v mateřských školách, a proto zde dochází k úpravě cen dle přiloženého ceníku.

Informace o stravovacím systému , který bude nově zaveden od ledna 2022, budou v dalším samostaném příspěvku.

Stravné ZŠ a cizí strávníci (Velikost: 209.5 kB)

Stravné MŠ (Velikost: 193.5 kB)