Zahájení školní roku 2020/2021

Vloženo: 28.8.2020 | Autor: Junek| Zobrazeno: 811x | Upraveno: 28.8.2020 Upravil: Junek
Vážení rodiče, milí žáci, seznamte se, prosím, s nejdůležitějšími informacemi k zahájení školního roku 2020/2021, Přejme si, abychom jej společně zvládli i ve složitějších podmínkách (epidemie COVID-19, přístavba školy).

Školní rok 2020/2021 bude zahájen v amfiteátru za školou v úterý 1. září 2020 v 8.00 hodin. Vzhledem ke stavebním pracím je možný přístup k amfiteátru pouze z parkoviště od sokolovny a pro pěší stezkou ve Stráni.

Vzhledem k omezeným parkovacím místům na parkovišti u sokolovny bude výjimečně povoleno parkování na travnatých plochách v okolí tenisových kurtů. Parkování před zahájením školního roku bude organizováno pracovníky školy ve výstražných vestách. Rodičům dětí z Mateřské školy ve Studenci doporučujeme přivézt své dítě do školy nejpozději do 7.30 hodin.

Při samotném zahájení budou přivítání žáci prvního ročníku, noví žáci v jednotlivých třídách a noví pedagogičtí pracovníci. Třídní učitelé zajistí ve svých třídách přihlášku ke stravování na následující den 2.září 2020 a poskytnou nejnutnější informace přímo v prostoru amfiteátru. Do školy se přesunou pouze žáci 1.ročníku a jejich rodiče či zákonní zástupci.

Ve středu 2.září 2020 proběhnou v jednotlivých třídách třídnické hodiny s aktualizací osobních údajů jednotlivých žáků (případné změny bydliště, zdravotní pojišťovny, kontaktních údajů). Vyučování bude probíhat pouze v běžném dopoledním režimu (1.stupeň do 11.30, 2.stupeň do 12.20).

Podrobnější informace k organizaci  vzdělávání obdrží rodiče ve formě Sdělení rodičům ve středu 2.září 2020.

Opatření školy COVID-19

Od žáků nebude vyžadováno potvrzení o bezinfekčnosti.

Žáci a zaměstnanci školy nemusí v prostorách školy používat roušky. Po přezutí v šatně a příchodu do třídy si žáci dezinfikují ruce (bezoplachové dezinfekce jsou umístěny ve třídách, ve školní jídelně, ve školních družinách, ve vstupních prostorech a na toaletách a vstupních prostorech).

Před odchodem do školní jídelny dohlédne třídní učitel nebo vyučující v dané hodině na dezinfekci rukou všech žáků.

Ranní družina a ranní klub budou v běžném provozu od 6.30, odpolední družina bude v běžném provozu v jednotlivých odděleních. Podrobné pokyny k organizaci a provozu školní družiny obdrží rodiče formou Sdělení rodičům.

Pracovníci školy nebudou monitorovat zdravotní stav žáků, pouze v případě zjevných příznaků bude žákovi poskytnuta rouška, žák bude umístěn v samostatné místnosti a neprodleně budou informováni rodiče či zákonní zástupci (další podrobnosti v přiloženém manuálu).

Rodiče a zákonní zástupci mohou vstupovat do školy pouze v neodkladných situacích po dohodě s příslušným pedagogem, pracovníkem či vedením školy.

Manuál k provozu škol MŠMT (Velikost: 562.85 kB)