Informace před podzimními prázdninami

Vloženo: 23.10.2020 | Autor: Junek| Zobrazeno: 516x | Upraveno: 23.10.2020 Upravil: Junek
V pondělí 26.října 2020 začínají týdenní podzimní prázdniny, během nichž pochopitelně nebude probíhat distanční výuka. MŠMT vydalo informační letáky k těmto prázdninám, které najdete v příloze tohoto článku.

O systému přechodné distanční výuky v rámci ZŠ a MŠ Studenec byli rodiče informováni v předchozím článku ze dne 13.10.2020. O této problematice jsou vedeny nepřeberné diskuse a jednotlivým rodičům vyhovují různé formy distanční výuky.  Někteří upřednostňují výuku on-line, jiným vyhovuje zadávání výuky bez on-line spojení, neboť mohou se svými dětmi pracovat po návratu ze zaměstnání.

Ideálním zabezpečením distanční  výuky  by bylo zavedení  jednotné platformy ze strany MŠMT, neboť v současné době existuje tolik různých variant, které naopak distanční výuku komplikují. Z tohoto důvodu se rozhodla ZŠ a MŠ Studenec využít pro distanční výuku  jednotnou platformu Microsoft Teams, neboť umožňuje komunikaci se stávajícím školním informačním systémem Škola on-line.

Pedagogický sbor absolvuje v průběhu podzimních prázdnin semináře k používání Microsoft Teams a po podzimních prázdninách bude distanční výuka v tomto prostředí zahájena (nejprve na druhém stupni). Bohužel jsme pochopitelně limitováni zdravotním stavem pedagogického sboru.

Nízkoprahový klub Nová Paka na Masarykové náměstí nabízí pomoc žákům ve věku 8 až 15 let s doučováním i distanční výukou včetně nabídky programu pro volný čas (od 8 do 18 hodin). Veškeré aktivity jsou nabízeny bezplatně.  Podrobné informace na telefonním čísle 731 646 979.

Jsme si vědomi toho, že tento stav komplikuje situaci všem rodičům. Všichni pedagogové i další pracovníci školy jsou v rámci svých možností připraveni Vám v rámci distanční výuky pomoci (individuální konzultace, zapůjčení tabletu) a ze všeho nejvíc se těší na návrat dětí do školy.

Leták pro 1.stupeň

Leták pro 2.stupeň