Obnovení výuky 1. a 2.ročníku a další informace

Vloženo: 12.11.2020 | Autor: Junek| Zobrazeno: 630x | Upraveno: 12.11.2020 Upravil: Junek
Na základě oficiálního oznámení MŠMT bude od středy 18.listopadu 2020 obnovena řádná prezenční výuka žáků 1. a 2.ročníku. Informace k obnovení výuky v ZŠ a MŠ Studenec najdete v následujícím článku a přílohách. Tuto informaci budeme průběžně aktualizovat.

Výuka bude probíhat podle stálého rozvrhu, podle něhož probíhala výuka před uzavřením škol. Určitým způsobem bude omezena pouze výuka hudební a tělesné výchovy. V rámci opatření MŠMT je zakázán zpěv a sportovní činnost při vzdělávání. Je však doporučen pobyt žáků na čerstvém vzduchu, a tak žádáme rodiče, aby své děti na tuto variantu připravili (v případě příznivého počasí).

Po celou dobu pobytu ve škole jsou žáci povinni nosit roušky. Doporučujeme mít s sebou náhradní roušku uloženou v igelitovém sáčku. Vzhledem k doporučení se bude ve třídách častěji větrat, a proto žádáme rodiče o zajištění variabilního oblečení (mikina, svetr).

Pro  dojíždějící žáky bude zajištěna ranní školní družina od 6.30 hodin. Odpolední školní družina bude v běžném provozu do 16 hodin pro všechny žáky přihlášené na začátku školního roku. Případné změny (odhlášení nebo omluva ze školní družiny, dohlášení dosud nepřihlášeného žáka) zašlou rodiče mailem na adresu druzina@zsstudenec.cz nejpozději do 16.listopadu 2020. Žáci v odpolední školní družině budou rozděleni do jednotlivých oddělení podle ročníků.

Žáci přihlášení ke školnímu stravování jsou rovněž automaticky přihlášení k odběru obědu ve středu 18.listopadu 2020. V případě změny (odhlášení, přihlášení) je třeba tuto změnit zaslat formou SMS na číslo 733769280 do 16.listopadu 2020.

Žáci ostatních ročníků, kteří se stravují ve školní jídelně nebo si odnášejí oběd v jídlonosičích, si odeberou obědy  v intervalu od 12.00 do 12.20 hodin.

Výuka v ostatních ročnících bude i nadále pokračovat dosavadním způsobem, jsou však umožněny individuální konzultace po dohodě s vyučujícím. Připomínáme, že distanční výuka (plnění zadaných úkolů a účast na on-line výuce) je povinná a rodiče a zákonní zástupci žáka zodpovídají za plnění tohoto způsobu povinné školní docházky. Žákům vyšších ročníků doporučujeme využití kamery pro kvalitnější komunikaci.

Pokud budou žáky založeny v Microsoft Teams skupiny s hanlivými názvy či jiným způsobem bude tato platforma zneužívána, bude tato skupina odstraněna a "autor" potrestán v souladu se školním, řádem (nedovolený zásah do software).

Informace MŠMT 18112020 (Velikost: 485.75 kB)