Za Jáchymem Klingerem

Vloženo: 13.1.2021 | Autor: Junek| Zobrazeno: 729x | Upraveno: 13.1.2021 Upravil: Junek
V těchto dnech zasáhla studeneckou školu jedna ze zpráv, kterou snad každý člověk těžko přijímá a odmítá se s ní smířit. Ve věku nedožitých 80 let zemřel Jáchym "Jácha" Klinger, který působil ve studenecké škole téměř 40 let.

Jáchym Klinger nastoupil do studenecké školy po absolvování vojenské služby 17.září 1965 a společně s ním nastoupila i jeho manželka Ludmila Klingerová. Hned od počátku se aktivně zapojil so mimoškolní činnosti a založil turistický kroužek. Během působení ve studenecké škole se legendárními staly především letní cyklistické výpravy, které jsou v současné době již nemyslitelné. Peleton necelé dvacítky cyklistů brázdil vždy o prázdninách nejen silnice českých krajů, ale i Polska, Německa, Maďarska, Rumunska a Bulharska.  Dodnes účastníci těchto výprav vděčně vzpomínají na zážitky z těchto cest.

Od 1.září 1970 nastoupil Jáchym Klinger jako zástupce ředitele školy a tuto funkci vykonával až do roku 1991. Jeho velkou zásluhou je především organizace přístavby školní jídelny s dalšími prostory v letech 1982 až 1984. Jako učitel fyziky a matematiky měl blízko k automobilům a jejich historii a se svými obsáhlými znalostmi z tohoto oboru se rád dělil se svými žáky. Byl i velkým znalcem trochu "opomíjené" historie spojené se soužitím Čechů a Němců. Své působení ve studenecké škole zakončil v červnu 2003 odchodem do starobního důchodu, ale do studenecké školy se velice rád vracel a setkával se zde se svými bývalými kolegy.

Milý Jácho, děkujeme Ti za všechny a navždy zůstaneš spjat s naší školou.