Kotva
Virtuální prohlídka

 
 
Rozvrhy
MŠMT

 
 
Mapa webu
A
A
A

Provoz škol od 1.března 2021 (aktualizace 28.2. 6:50)

Vloženo: 27.2.2021 | Autor: Junek| Zobrazeno: 500x | Upraveno: 27.2.2021 Upravil: Junek
Na základě usnesení Vlády ČR o přijetí krizových opatření ze dne 26.února 2021 dochází k uzavření provozu škol (žáci 1. a 2.ročníku) a mateřských škol. Další informace budeme postupně aktualizovat v následujícím článku.

Z přiloženého usnesení Vlády ČR vyplývá, že se zakazuje osobní přítomnost dětí mateřských škol  a žáků základních škol ve školách. MŠ Studenec, MŠ Zálesní Lhota a ZŠ Studenec budou pro prezenční výuku uzavřeny.   

 

Pro děti zdravotníků a pracovníků záchranného systému v rámci ORP Jilemnice (obec s rozšířenou působností, kam patří Studenec, Zálesní Lhota, Bukovina, Čistá, Horka u Staré Paky, Nedaříž, Levínská Olešnice, Žďár) budou nezbytnou péči o děti od 2 do 10 leti zajišťovat Základní škola Jilemnice, Komenského 288, příspěvková organizace, Komenského 288, 514 01 Jilemnice  a Mateřská škola Jilemnice, příspěvková organizace, Spořilovská 994, 514 01 Jilemnice. V příloze jsou uvedeny pozice rodičů a zákonných zástupců, kteří mají nárok na zajištění nezbytné péče o děti od 2 do 10 let v době krizového opatření:

 

Usnesení Vlády ČR o vykonávání péče o děti (Velikost: 153.1 kB)

 

Školní jídelna bude provozu pouze v režimu závodního stravování. Žáci školy si mohou vyzvednout řádně přihlášený oběd do jídlonosičů od 12.00 do 12.15 hodin. 

 

Ve všech ročnících bude probíhat distanční výuka a dle pokynů jednotlivých vyučujících budou umožněny individuální konzultace. Distanční formou bude probíhat i předškolní vzdělávání pro děti navštěvující posledním rokem mateřskou školu (předškoláci). O její formě budou rodiče informováni začátkem příštího týdne. 

 

Informace o ošetřovném můžete najít na následujícím odkaze: https://www.cssz.cz/web/cz/osetrovne  Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení. Pokud si nebudete ve vyjímečných případech vědět rady, obraťte se na kancelář školy, kde Vám s vygenerováním žádosti po telefonické domluvě pomohou. 

 

Usnesení Vlády ČR ze dne 26.2.2021 (Velikost: 147.59 kB)

 

Přikládáme Vzor čestného prohlášení - uvedení důvodu k opuštění místa trvalého pobytu nebo bydliště v souladu s usnesením vlády č. 216 ze dne 26. 2. 2021. Čestné prohlášení lze použít na doprovod žáka k individuálním konzultacím či k dalším nutným návštěvám školy. 

 

Čestné prohlášení vzor (Velikost: 16.08 kB)