Aktuální informace o dokončení přístavby školy

Vloženo: 31.8.2021 | Autor: Junek| Zobrazeno: 676x | Upraveno: 31.8.2021 Upravil: Junek
Milí žáci a vážení rodiče, předběžně jsme vás informovali o dokončení stavebních prací v areálu školy a otevření nové budovy C. Na základě jednání v rámci kontrolního dne došlo k dalšímu prodloužení termínu dokončení a s aktuálními novými termíny se seznámíte v následujícím článku.

V průběhu přístavby školy došlo vzhledem k současné situaci a dalším okolnostem k prodloužení termínu dokončení (pandemie COVID-19, nedostatek materiálu a odborných pracovních sil, zdržení subdodávek, vynucené změny v projektu apod.) Plánováné slavnostní otevření přístavby, která bude označována jako budova C, tak 28.září 2021 neproběhne.

Na základě společného jednání generálního dodavatele, subdodavatelů, Obce Studenec jako zřizovatele a vedení školy dne 30.srpna 2021 byl stanoven náhradní termín na pondělí 25.října 2021 od 15.30 hodin. O podrobnostech a programu bude veřejnost informována obvyklým způsobem. Výuka v pavilonu C by byla zahájena již před slavnostním otevřením a ke kompletnímu připojení nové budovy (veškeré sítě) by mělo dojít 27.září 2021, kdy bude vyhlášeno provozní volno (v provozu bude pouze mateřská škola). Poté budou následovat povinné zkoušky a atesty, odstranění vad a nedodělků a především kolaudace za účasti dotčených orgánů. Až po samotné kolaudaci může být zahájena výuka v nově budově (pavilonu) C.

Školní rok 2021/2022 bude zahájen 1.září 2021 a vlastní provoz bude probíhat v plném rozsahu ve stávajících budovách A (stará budova) a B (budova s jídelnou).