Podzimní prázdniny a Sdělení rodičům

Vloženo: 25.10.2021 | Autor: Junek| Zobrazeno: 711x | Upraveno: 25.10.2021 Upravil: Junek
Ve dnech 27. až 29.října 2021 proběhnou řádné podzimní prázdniny v souladu s Organizací školního roku 2021/2022. Žáci budou mít řádně odhlášený oběd, školní družina nebude vzhledem k malému počtu přihlášených žáků v provozu. V pátek 29.října 2021 nebudou v provozu vzhledem k dalším odhláškám Mateřská škola ve Studenci a Mateřská škola v Zálesní Lhotě. Další informace najdete v aktuálním sdělení rodičům v následujícím článku.

Sdělení rodičům (říjen 2021)

V souladu se záměrem zřizovatele školy Obce Studenec a ZŠ a MŠ Studenec je prostor komunikací u školních budov vyhlášen jako pěší zóna s výjimkou zásobování zbožím a materiálem. Důrazně žádáme všechny rodiče a další uživatele služeb školy, aby nadále využívali pouze parkoviště u sokolovny. Dodržování těchto pravidel bude namátkově kontrolováno Policií ČR.

Podzimní prázdniny připadnou na středu 27. října 2021 a pátek 29. října 2021.  Žáci budou mít řádně odhlášený oběd, školní družinanebude vzhledem k malému počtu přihlášených žáků v provozu.

V úterý 16. listopadu 2021 proběhne od 15.30 ve školní jídelně ZŠ Studenec společné volební zasedání Rady rodičovské veřejnosti. Rodiče a zákonné zástupce zastupují dva členové v šestičlenné radě a případné zástupce můžete navrhnout do 10.listopadu 2021 na mailovou adresu školské rady skolskarada@zsstudenec.cz.

Program:         1) Současné změny ve školství

2) Školní rok 2021/2022 v ZŠ Studenec

3) Zpráva o hospodaření RRV za uplynulý školní rok

4) Náměty a dotazy (diskuse)

Po ukončení společného jednání budou následovat třídní schůzky v jednotlivých kmenových učebnách. Rodiče obdrží přehled o klasifikaci v žákovské knížce.

Od 16.00 proběhne v učebně 9.B (učebna A103) krátká  informativní schůzka rodičů žáků 9. ročníku s výchovnou poradkyní PaedDr. Danou Synkovou a v téže třídě bude následovat třídní schůzka s rodiči žáků 9. ročníku.

Od 16.30 ve školní jídelně bude probíhat beseda s řediteli pozvaných středních škol a středních odborných učilišť. Doporučujeme, aby se besedy zúčastnili žáci 8. a 9. ročníku se svými rodiči.

Při třídních schůzkách budou opět na stole na stolní tenis v suterénu budovy umístěny ztráty a nálezy (sady klíčů k vyzvednutí v kanceláři školy). Průběžně jsou tyto věci shromažďovány na speciálně označeném věšáku v šatně 1. stupně v budově A (původní šatny).

Základní škola a Mateřská škola Studenec zakoupila i pro školní rok 2021/2022 pro potřeby žáků celoroční přístup na Server pro podporu studentů základních a středních škol (www.proskoly.cz). Tento server nabízí testy z ČJ,M, pro volbu povolání, testy dětských schopností a testy pro nejmenší. Všichni žáci ZŠ získali přístup, heslo bylo předáno žákovi třídním učitelem. Každý žák obdrží přístupové heslo nejen pro sebe, ale i pro rodiče a případně pro svého kamaráda. Pokud obdrželi žáci přístupové heslo v loňském školním roce, zůstává toto heslo v platnosti.

Škola ve spolupráci s lyžařskou školou Skilenka ve Vrchlabí nabízí kurz sjezdového lyžování pro žáky ZŠ od 13.1. – 17.1.2022. Případným zájemcům jsou poskytovány přihlášky  třídními učiteli. Počet volných míst je omezený kapacitou autobusu, takže bude rozhodovat časové pořadí odevzdaných přihlášek třídnímu učiteli.

Organizace výuky a průběh nejen výše uvedených akcí je závislý na vývoji epidemiologické situace a přijatých opatření pro oblast školství. O případných změnách vás budeme informovat.

Sdělení rodičům říjen 2021 (Velikost: 206.07 kB)