Opatření a informace k provozu školy od 3.ledna 2022

Vloženo: 31.12.2021 | Autor: Junek | Zobrazeno: 924x | Upraveno: 31.12.2021 | Upravil: Junek
Na základě opatření Ministerstva zdravotnictví a Informací a Metodických pokynů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy vás seznamujeme s jednotlivými opatřeními s účinností od 3.ledna 2022. Zároveň jsou v následujícím článku obsaženy i důležité informace k provozu školy od 3.ledna 2022.

Informace k testování

V období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 bude probíhat testování žáků dvakrát v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek.  V případě, že nebude žák přítomen v čase nebo termínu testu, bude proveden bezprostředně po jeho příchodu do školy pod dohledem pověřené osoby. Od 17.ledna 2022 bude probíhat testování každé pondělí, případně první vyučovací den v týdnu.

Testují se všichni žáci, tedy i ti, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci.  Testy probíhají samoodběrem (stěr z nosu). V případě pozitivního antigenního testu škola neprodleně informuje zákonné zástupce, kteří jsou povinni si žáka vyzvednout, a vystaví žákovi příslušné potvrzení. Krajská hygienická stanice vystaví žákovi žádanku na konfirmační vyšetření přítomnosti viru SARS-CoV-2 metodou RT-PCR.  Rodiče a zákonní zástupci jsou povinni informovat školu o výsledku tohoto testu.

V případě pondělního testování zůstávají žáci třídy, ve které byl zjištěn pozitivní antigenní test, v běžném režimu,  v případě čtvrtečního testování přecházejí žáci třídy, ve které byl zjištěn pozitivní antigenní test, do zvláštního režimu „Test to stay“ (nošení ochranných prostředků během celého pobytu ve škole, testování každý den) až do výsledku konfirmačního RT-PCR testu příslušného žáka. O dalších případných adekvátních opatřeních bude rozhodovat Krajská hygienická stanice ve spolupráci se školou.

Provoz mateřských škol zůstává ve stejném režimu jako v předchozím roce 2021.

Stravování

Připomínáme rodičům a žákům, že od 3.ledna 2022 je spuštěn ostrý provoz stravovacího systému. Všichni žáci mají na pondělí 3.ledna 2022 přihlášen oběd (pouze jedno jídlo). Jeho případné odhlášení je nutno provést 31.prosince 2021 do 14 hodin prostřednictvím odkazu na stránkách www.zsstudenec.cz.

Docházka

V závěru roku 2021 byl zprovozněn vstupní systém do budovy C výměnou čtečky karet. Vstup do této budovy bude umožněn prostřednictvím karty od 6.30 do 7.00 a poté od 7.15 do ukončení  výuky a provozu školní družiny. Vstup do hlavní budovy bude ve stejných intervalech (vzhledem k zpoždění dodávky nového zámku zatím bez nutnosti použít kartu). Žáci jsou však povinni zaevidovat svou docházku, která se načítá do třídní knihy, na příslušných čtečkách.

Rozvrh 8.ročník

Žáci 8.ročníku, kteří se nezúčastňují od 3.ledna 2022 lyžařského výcviku, jsou povinni sledovat svůj rozvrh v elektronické žákovské knížce. Výuka pro tyto žáky bude probíhat každý den v rozsahu pěti vyučovacích hodin do 12.20 hodin.

Informační leták MŠMT k testování (Velikost: 146 kB)