Klima třídy

Vloženo: 22.12.2021 | Autor: Junek | Zobrazeno: 84x | Upraveno: 22.12.2021 | Upravil: Junek
K určitým problémům v rámci školní docházky patří přechod žáků z prvního na druhý stupeň, který je ovlivněn i příchodem žáků ze spádových škol. Vytvoření správného třídního klimatu podporuje i Dotační fond Libereckého kraje.

Základní škola a Mateřská škola Studenec se v roce 2021 zapojila do projektu Libereckého kraje Specifická primární prevence rizikového chování, které již po několik let je v naší škole směrováno na žáky 5. a 6.ročníku,  jejich přechod na druhý stupeň a vytváření klimatu třídy.  V letošním roce se nemohl z hygienicko-epidemiologických důvodů  uskutečnit plánovaný víkendový pobyt, a tak v rámci tohoto projektu proběhly dva celodenní semináře s lektorem Lubošem Jiřištěm zaměřené na vzájemné vztahy ve třídě a jejich budování. Součástí projektu byl i další seminář pro žáky zaměřený na sociální sítě a problematiku kyberšikany.  Na závěr projektu absolvovali žáci obou šestých tříd společný zážitkový zájezd na Benecko.