Menu
Základní škola a Mateřská škola, Studenec, okres Semily

Dějepisná exkurze

Dějepisná exkurze

Často slýcháme, že v dějepise by měly být vyučovány především moderní dějiny. Dále pak, že by měl být vyučován v souvislostech. Jeden z aktuálních konfliktů se složitou historií je konflikt Izraele a Palestiny...

Deváťáci ve středu 22.11. vycestovali do Jičína na dějepisnou exkurzi s židovskou tematikou. Navštívili synagogu a expozici židovských spisovatelů. Dozvěděli se spoustu informací o historii a kultuře Židů a osudech jičínského židovského obyvatelstva. A protože žáci zhlédli i krátký pořad s P. Tigridem, protikomunistickým spisovatelem a politikem s židovskými kořeny, připomněli si i dopady totalitních režimů na přínos určité kultury i konkrétních lidí. Po exkurzi si mohli ještě deváťáci prohlédnout gotický kostel sv. Ignáce. Žáci byli celou dobu pozorní, odpovídali na otázky a za vzorné chování byli od všech pochváleni. 🙂

Datum vložení: 24. 11. 2023 14:56
Datum poslední aktualizace: 24. 11. 2023 15:04

Základní škola

Aktuální počasí

dnes, neděle 3. 3. 2024
slabý déšť 8 °C 7 °C
pondělí 4. 3. zataženo 10/4 °C
úterý 5. 3. slabý déšť 10/5 °C
středa 6. 3. slabý déšť 8/5 °C

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

Pranostika na akt. den

Mrzne-li o svaté Kunhutě, mrzne ještě 40 dní.

Informace o naší škole

Základní škola a Mateřská škola Studenec leží v podhorské obci s výhledem na Krkonoše, je obklopena krásnou přírodou, spoustou sportovišť, amfiteatrem či naučnou stezkou v přilehlé stráni. Škola podporuje nejen kvalitní vzdělávání dětí ze Studence a blízkého okolí, ale i sportovní a kulturní aktivity, setkávání s významnými osobnostmi či projektovou výuku.

Mohlo by Vás zajímat