Upozorňujeme, že od 1. 7. 2025 jsou zrušené veškeré pevné linky školy. Mobilní tel. čísla jsou plně k dispozici.
Šli jsme přes bahno a kaluže s pocitem, že na nás za chvíli vybafne Jožin z bažin nebo Shrek. Pokračovali jsme dál v cestě. Slavili jsme, když jsme viděli krásné chaloupky ve
Vesci, ve kterých se natáčela spousta pohádek a filmů např. „S čerty nejsou žerty“ nebo „Jak dostat tatínka do polepšovny“. Po obědě nás vyzvedla auta a převezla nás přes frekventovaný úsek silnice na polní cestu, po které jsme pokračovali dál směrem k Humprechtu a trhali při tom třešně. Většinou byly sladké, ale rostly vysoko, tak jsme spojili síly a vyhazovali spolužáky do výšky. Když jsme konečně dorazili k cíli, spočítali jsme všechny schody a několikrát jsme si obešli ochoz Humprechtu. Výhled byl krásný a okouzlující. Poté jsme putovali do Sobotky na zmrzlinu. Odtud nás auta dovezla do hvězdárny v Jičíně. Usadili jsme se uvnitř promítacího sálu a začal výklad o vesmíru. Po skončení jsme už měli hlad, proto jsme vítali, že můžeme opékat buřty a marshmallows. K večeru jsme se vydali na střechu pozorovat hvězdy a Měsíc velkými dalekohledy.
Následoval další velice zajímavý výklad, který skončil ve 21:50. Po setmění jsme znovu mohli jít pozorovat nádhernou noční oblohu a najednou bylo 22:40. Připravili jsme si karimatky a spacáky, ale spát se nám stále moc nechtělo. Vyprávěli jsme si pohádku, kterou jsme vymýšleli sami a byla to fakt zábava. Po ní už jsme šli spát. Druhý den ráno nás po snídani pod širým nebem čekala úniková hra na zahradě a za splnění jsme dostali
odměnu. Ve zbývajícím čase nám pan Ing. David Veliška ukázal pulce a další zvířata, pochovali jsme si želvu a mohli jsme si zakoupit suvenýry. Po rozloučení jsme naskákali do aut a museli jet zpátky do Studence. Cestou jsme všichni doufali, že dojedeme dřív než druhé auto. Po obědě jsme se rozešli s mnoha zážitky a snad si dlouho budeme pamatovat nově získané informace. Moc děkujeme naší paní učitelce Šimkové a paní učitelce Brožové za velkou odvahu a také za to, že nám věnovaly tolik času a že to vše tak vymyslely a uskutečnily.
Za pátou třídu:
Liliana Weissová
Klára Jakoubková
Jolana Janatová
Natálie Plůchová
Co červenec končí, srpen začíná.
Osvatém Kamilu slunce má největší sílu.
Informace o naší škole
Základní škola a Mateřská škola Studenec leží v podhorské obci s výhledem na Krkonoše, je obklopena krásnou přírodou, spoustou sportovišť, amfiteatrem či naučnou stezkou v přilehlé stráni. Škola podporuje nejen kvalitní vzdělávání dětí ze Studence a blízkého okolí, ale i sportovní a kulturní aktivity, setkávání s významnými osobnostmi či projektovou výuku.