Základní škola a Mateřská škola, Studenec, okres Semily

Úžasné pozorování ve školce v Zálesní Lhotě

Šťastnou cestu, motýlku....

Prožitkové učení je velmi efektivní způsob poznávání. Umožňuje dětem získávat informace na základě vlastní zkušenosti a konkrétního prožitku. A velmi děti tento způsob učení baví. To jsme si vyzkoušeli při sledování nejúžasnější přírodní proměny v hmyzí říši – METAMORFÓZE. Přímo před očima zvídavých dětí i RODIČŮ jsme pozorovali proměnu motýla druhu Babočka bodláková, od housenky, přes kukly až po vylíhnutí. Po čtyři týdny každé ráno naše kroky vedly k „Motýlí zahrádce“, abychom se podívali, co je tam nového. Pozorování jsme si zaznamenávali, měřili přírůstky housenek, barvu, kdy došlo k zakuklení. Když kukly začaly být průhledné, začal proces „narození“. Připravili jsme nektar, čerstvé kytičky a naše motýlky nakrmili. Bylo zajímavé je pozorovat při jídle, jak se postupně krásně dobarvují. Když se vylíhl i poslední, pátý motýlek, přišel čas se rozloučit a slavnostně vypustit zpět do přírody. Život motýlů není dlouhý, tak ať všechno stihnou. Bylo prima být u tohoto zázraku.

Datum vložení: 2. 6. 2024 15:39
Datum poslední aktualizace: 2. 6. 2024 16:45

dnes, pátek 21. 6. 2024
prudký déšť 27 °C 15 °C
sobota 22. 6. slabý déšť 21/13 °C
neděle 23. 6. zataženo 19/12 °C
pondělí 24. 6. slabý déšť 19/10 °C

Když v červnu severní větry vějí, tu se bouřky opozdějí.

Na svatého Aloise, poseč louku, neboj se.

Facebook ZŠ

Instagram ZŠ

Youtube ZŠ

Informace o naší škole

Základní škola a Mateřská škola Studenec leží v podhorské obci s výhledem na Krkonoše, je obklopena krásnou přírodou, spoustou sportovišť, amfiteatrem či naučnou stezkou v přilehlé stráni. Škola podporuje nejen kvalitní vzdělávání dětí ze Studence a blízkého okolí, ale i sportovní a kulturní aktivity, setkávání s významnými osobnostmi či projektovou výuku.

Mohlo by Vás zajímat