Menu
Základní škola a Mateřská škola, Studenec, okres Semily

Jubilejní 25. ročník McDonald´s Cup okrskové kolo

Jubilejní 25. ročník McDonald´s Cup okrskové kolo

2. května 2024 se ve Studenci na fotbalovém hřišti uskutečnilo již 25. setkání všech fotbalových příznivců pod názvem Mc´Donalds Cup.

Letošní ročník překonal dosavadní rekord v počtu zúčastněných družstev. Kromě tradiční čtveřice týmů ze škol Studenec, Horní Branná, Jilemnice Komenského a Roztoky, přibyly i dvě družstva malotřídek Martinic a Čistá u Horek. Zápolilo tedy neuvěřitelných deset týmů a čekala nás porce čtrnácti utkání. V mladší kategorii dominovali fotbalisté ZŠ Roztoky a obhájili tak loňský triumf, když svým soupeřům nasázeli neuvěřitelných 20 branek. Po zásluze pak byl z tohoto týmu i nejlepší střelec této kategorie Viktor Lumenda. Druhé místo obsadili hráči Horní Branné, třetí Jilemnice Komenského a na čtvrtém místě skončili hráči Studence. Také ve starší kategorii se na prvním místě po boji v posledním zápase a po obratu ve druhém poločase, umístili hráči ZŠ Roztoky. Druhé místo patří Jilemnici Komenského, která všechny přestřílela, ale ani šestnáct branek a nejlepšího střelec této kategorie, Adama Laušmana, jí nepomohlo k lepšímu výsledku. Třetí byli fotbalisté Studence, kteří jako jediní dokázali vítězům sebrat body. Na čtvrtém místě zakončili turnaj hráči Horní Branné.

V poslední kategorii malotřídek se utkaly dvě školy ve dvou zápasech hraných pohárovým způsobem. V prvním utkání ZŠ Martinice v poločase vedla nad ZŠ Čistá u Horek 2:0, ale nakonec první utkání skončilo nerozhodně 2:2. Ve druhém zápase už se prosadil nejlepší střelec této kategorie, Jan Mazánek a pomohl tak svému týmu k vítězství 5:0. Celkem tedy zvítězila ZŠ Čistá 7:2.


Do dalších bojů postupují tedy týmy ZŠ Roztoky – starší i mladší kategorie a ZŠ Čistá u Horek v kategorii malotřídek. Všem týmům děkujeme za vzorný přístup a férové zápolení, děkujeme rozhodčím, žákům deváté třídy ZŠ Studenec Marku Jílkovi a Jakubovi Lejdarovi, paní Kuříkové za provoz bufetu a klubu SK Studenec za perfektně připravené hřiště.

U dalších fotbalových bojů se těšíme na viděnou.

Ve Studenci 2. 5. 2024, Mgr. Petr Baudyš

Datum vložení: 3. 5. 2024 9:08
Datum poslední aktualizace: 3. 5. 2024 11:25

Základní škola

Aktuální počasí

dnes, středa 22. 5. 2024
déšť 17 °C 12 °C
čtvrtek 23. 5. slabý déšť 15/11 °C
pátek 24. 5. slabý déšť 19/9 °C
sobota 25. 5. slabý déšť 18/11 °C

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Když máj vláhy nedá, červen se předá.

Pranostika na akt. den

Na Julii lny se sijí.

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Virtuální prohlídka

Sociální sítě

Facebook ZŠ
Facebook ZŠ

Instagram ZŠ
Instagram ZŠ

Youtube ZŠ
Youtube ZŠ

Informace o naší škole

Základní škola a Mateřská škola Studenec leží v podhorské obci s výhledem na Krkonoše, je obklopena krásnou přírodou, spoustou sportovišť, amfiteatrem či naučnou stezkou v přilehlé stráni. Škola podporuje nejen kvalitní vzdělávání dětí ze Studence a blízkého okolí, ale i sportovní a kulturní aktivity, setkávání s významnými osobnostmi či projektovou výuku.

Mohlo by Vás zajímat