Oslavy 100 let vzniku ČR

Vloženo: 26.10.2018 | Autor: Junek| Zobrazeno: 830x | Upraveno: 26.10.2018 Upravil: Junek
Žáci ZŠ a MŠ Studenec si před podzimními prázdninami připomněli jedno z nejvýznamnějších výročí, které zažijí během své školní docházky, a to 100 let existence našeho samostatného státu.

Studenecká škola se organizačně podílí na znovuodhalení sochy našeho prvního presidenta ke 100.výročí vzniku republiky, ale přemýšleli jsme také o tom, jak zapojit do oslav tohoto výročí co nejvíce žáků studenecké školy. Nakonec zvítězil nápad Mgr. Romany Macháčové vytvořit žáky naší školu stovku v barvě trikolóry. Žáci si přinesli oblečení v národních barvách a před amfiteátrem se seskupili v magickou stovku, která se postupně přeměnila v českou vlajku. Vše bylo dokumentováno dronem s kamerou, a tak se můžeme s našimi návštěvníky pochlubit, jak se nám vše povedlo. Cenné je i to, že velkou zásluhu na realizaci celé "akce" mají i žáci IX.A v čele s Tomášem Podzimkem.