Zprávičky z Mateřské školy Zálesní Lhota

Vloženo: 2.10.2019 | Autor: Zahradnik| Zobrazeno: 599x | Zatím neupraveno

Máme za sebou již první měsíc nového školního roku, ale ohlédneme se ještě trochu do školního roku minulého.V závěru školního roku jsme zažili spoustu krásných zážitků – ve školce nás navštívilo divadlo Rolnička s medvědí pohádkou, Sférické kino, Policie ČR s programem, který se dětem moc líbil, navštívili jsme KD Jilemnice a shlédli divadelní představení, při té příležitosti jsme tradičně navštívili Hasičský záchranný sbor v Jilemnici. Dále jsme ve školce přivítali milou paní Kamilu z Krnapu, která přijela se vzdělávacím programem "Pavouci". Ve školce nás navštívili psovodi PČR ze Semil a předvedli práci s pejskem. Jeli jsme na výlet do Fajnparku, který jsme si s dětmi užili. Oslavili jsme mezinárodní den dětí na zahradě mš.

V červnu jsme jeli na výlet do Vrchlabí do Krkonošského centra environmentálního vzdělávání, nazývaného Krtek, kde nás čekal příjemný program určený pro děti z mateřské školy. Věnovala se nám opět hodná paní Kamila, která nás celým centrem provedla, dověděli jsme se nové zajímavé informace o včelkách. Povídání bylo zpestřeno různými hrami a návštěvou záchytné stanice, kde jsme viděli zvířátka, o které zde pečují. Prošli jsme se zámeckým parkem, pozdravili kačenky a zahráli si s létajícím talířem.

Koncem června jsme vyhodnotili projekt recyklohraní, ve kterém jsme byli jako školka i jednotlivci úspěšní a těší nás, že se děti i rodiče celý rok aktivně do sběru vysloužilého drobného elektra a baterií zapojovali. Dále jsme vyhodnotili projekt "Svět nekončí za vrátky – cvičíme se zvířátky", pod záštitou ČOS, kde byla rozvíjena sportovní všestrannost dětí. Poslední akcí ve školce s našimi nastávajícími školáky, bylo rozloučení a pasování předškoláčků na školáky. Všem našim budoucím školáčkům přejeme pohodový vstup do další etapy jejich školního života a přejeme plno úspěchů při plnění nejen školních povinností.

Po prázdninách jsme se přivítali nejen s nově příchozími kamarády a kamarádkami, kteří do školky mezi nás přišli, ale i se stávajícími dětmi, které naší mateřskou školu již navštěvují.

Během září jsme se věnovali hrám na zahrádce, procházkám po okolí, např. procházce do nedalekého lesa, kde jsme stavěli domečky pro zvířátka.

Také jsme opět podnikli výlet do Vrchlabí, kde byla pro děti mateřských škol připravená akce v parku u krkonošského centra environmentálního vzdělávání (KCEV – Krtek) s názvem "Louka plná dětí". Do Vrchlabí jezdíme linkovým autobusem ze zastávky Zálesní Lhota, křižovatka a rodičům moc děkujeme za spolupráci, že nám své dětičky kdo může doveze, nebo dovede na zastávku. Ve Vrchlabí jdeme od pivovaru směrem do zámeckého parku, kde se projdeme, u rybníka nasvačíme, pozdravíme kačenky a zahrajeme si na louce hry. Poté se přesuneme ke KCEV – Krtkovi, kde jsou připravené zábavné soutěže pro děti, které je s nadšením plnily. Po zábavném programu jsme měli ještě čas, prošli jsme se zahradami u kláštera, děti dojedly svačinky ze školky a dobrůtky od maminek. Moc se nám líbila expozice, vytvořená v jednom ze záhonů, zaměřená na ekologii a ochranu životního prostředí „odpadkouši do národního parku rozhodně nepatří“, a aby těch zážitků nebylo málo, navštívili jsme ještě krkonošské muzeum ve Vrchlabí – Čtyři historické domky. Dětem i nám se v muzeu moc líbilo, děti viděly zajímavé věci, pohrály si s velkou dřevěnou kostkou, která nabízela hru s labyrintem, šitím, kostičkami a mnoho dalšího, .... Dopoledne se nám vydařilo, počasí nám docela přálo, ale čas rychle běžel a všichni jsme se spokojení a plní zážitků vrátili zpět do školky, kde se budeme těšit na další zajímavé zážitky, které nás v brzské době čekají.

Krásné a klidné podzimní dny všem přejí děti a paní učitelky z mateřské školy Zálesní Lhota.