První pomoc pro žáky 8. ročníků

Vloženo: 24.1.2020 | Autor: Zahradnik| Zobrazeno: 130x | Upraveno: 24.1.2020 Upravil: Zahradnik
Čtvrtek 23. ledna 2020 byli hodiny přírodopisu v 8. třídách věnovány přednášce s tématem první pomoci. Ve škole jsme přivítali paní MUDr. Gabrielu Pitrmucovou z Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Masarykovy městské nemocnice v Jilemnici.

Téma bylo naplněno teorií s představením současných postupů v první pomoci, popisem rizikových situací a stavů. Do teorie bylo zařazeno i použití přístroje AED (automatizovaný externí defibrilátor) formou komentované videoukázky. V aplikaci Záchranka jsme též ověřili jeho umístění v nebližším okolí školy.
Praktická část se sestávala z nácviku nepřímé srdeční masáže na resuscitačním modelu a z techniky polohování postiženého člověka v definovaných případech do zotavovací (stabilizované) polohy.
Závěr patřil dotazům žáků. Ty se týkaly nejenom život ohrožujících stavů, ale i možností studia zdravotnických oborů.