Třicetiletá válka ve Studenci

Vloženo: 29.1.2020 | Autor: Zahradnik| Zobrazeno: 218x | Zatím neupraveno
Náš kraj pravidelně navštěvuje skupina historického šermu Pernštejni z Pardubic. Vždy představí některé historické období s důrazem na dobové souvislosti a vývoj válečnictví.

Pro úterý 28. ledna 2020 vybrali pedagogové ZŠ a MŠ Studenec pro žáky téma TŘICETILETÁ VÁLKA. Kladem představení je vždy zapojení žáků do průběhu vystoupení. „Na vlastní kůži“ se tak opětovně seznámili s důležitými událostmi a osobnostmi daného období, tj. první  poloviny 17. století (např. defenestrace, bitva na Bílé hoře, vražda velitele  císařských vojsk Albrechta z Valdštejna v Chebu, Vestfálský mír), ale i s různými druhy zbraní a vojenské taktiky. Dramatické a překvapivé okamžiky přinesl nejenom tradiční souboj s meči, ale i kostýmní variace a herecké výkony protagonistů.

Žáci i jejich učitelé si obohatili svoje znalosti a opět poznali, že historie nemusí být jen suchým výčtem historických dat.

Mgr. Jiří Zahradník