Zprávičky z MŠ Zálesní Lhota

Vloženo: 10.2.2020 | Autor: Zahradnik| Zobrazeno: 187x | Zatím neupraveno
První prosincový víkend jsme tradičně spolu s rodiči, místními i přespolními milými lidmi a spoluobčany rozsvítili vánoční stromeček v Zálesní Lhotě a tím započali příjemný adventní čas.

V prosinci jsme si užívali vánoční čas, věnovali jsme se vánočnímu tvoření, nechybělo tradiční pečení a zdobení perníčků.

První prosincový víkend jsme tradičně spolu s rodiči, místními i přespolními milými lidmi a spoluobčany rozsvítili vánoční stromeček v Zálesní Lhotě a tím započali příjemný adventní čas. Velice děkujeme našim maminkám Martině Skrbkové, Evě Pacholíkové a Nikole Junkové za skvělou organizaci, příjemnou atmosféru a hlavně ochotě. Velké díky patří i jejich manželům za super obsluhu a pomoc. Ochotným maminkám a babičkám, které napekly dobroty, po kterých se jen zaprášilo, také moc děkujeme. Velké díky panu starostovi a panu řediteli za podporu a účast. A obrovské poděkování Vám všem, kdo jste přišli nejen podpořit dětičky, ale i se výborně najíst, napít a tím podpořit další kulturní dění v MŠ Zálesní Lhota.

V následujícím týdnu nás navštívil Mikuláš s andělem a čerty. Děti zazpívaly písničku a slíbily, že i nadále budou hodné. Za odměnu dostaly zdravou a sladkou odměnu. Velice děkujeme žákům 9. třídy ZŠ Studenec za milou návštěvu a panu řediteli za dopravu.

Druhý prosincový víkend jsme se účastnili předvánočního setkání u ZŠ a MŠ ve Studenci na „Pohoštění obecní polévkou“, kde děti předvedly vystoupení pro radost všech přítomných v předvánočním čase. Děkujeme za pozvání a Jeníčkovi, Ráchelce, Matýskovi, Domčovi a jejich rodičům za podporu a účast.

V prosinci byl zahájen předplavecký výcvik pro malé plaváčky, který probíhá jednou týdně v jilemnickém bazénu. Dětem se v bazénu moc líbí a je vidět, že se vody nebojí.

Přijelo nás navštívit divadélko Rolnička s Vánoční a Čertí pohádkou. Divadlo se nám moc líbilo a těšíme se na další.

V předvánočním čase nechybělo vystoupení pro radost babiček a všech přítomných a následná besídka pro rodiče, příbuzné i známé. Děkujeme, že jste přišli dětičky podpořit a pochválit.

Předvánoční čas jsme si zpříjemňovali tvořením přáníček, vánoční výzdobě, povídání o vánočních zvycích a tradicích, zpívání koled, zdobení stromečku, aby Ježíšek věděl, kam má donést dárečky, pro hodné dětičky. Ježíšek na nás nezapomněl a donesl krásné dárečky pro kluky i holčičky. Děkujeme!

V Novém roce jsme se opět přivítali ve školce a s nadšením jsme si sdělovali zážitky z vánoc. Těšili jsme se na sníh a na dovádění ve sněhu a stále se nemůžeme dočkat. Letos nám sněhu zatím moc nenapadlo, ale i málo sněhu postačí k velké dětské radosti.

Ve druhém lednovém týdnu jsme jezdili na lyžařský výcvik, kde se děti zdokonalily v lyžování a užily si krásný týden na sněhu.

Krásné dny vám všem přejí děti z MŠ Zálesní Lhota a kolektiv.