Přivítání prvňáčků a zahájení školního roku

Vloženo: 7.9.2020 | Autor: Junek| Zobrazeno: 202x | Upraveno: 7.9.2020 Upravil: Junek
Zahájení školního roku 2020/2021 proběhlo 1.září 2020 v amfiteátru ZŠ a MŠ Studenec za přítomnosti starosty Obce Studenec Mgr. Jiřího Ulvra a místostarosty Ing. Martina Mühlbacha. Do jednotlivých třídách bylo přivítáno 12 nových žáků a pedagogický sbor doplnila Mgr. Iva Vejrová, učitelka anglického a německého jazyka. Hlavní pozornost byla věnována především novým prvňáčkům (dále v článku).

Žáci 9.ročníku se svými třídními učitelkami Mgr. Danou Chrástovou a Mgr. Romanou Macháčovou využili aktuální situaci a pojali školní docházku nových prvňáčků jako stavbu. I proto měli jak deváťáci, tak i na prvňáčci slušivé ochranné přilby a pro začátek obdrželi sladké čokoládové nářadí. Třídní učitelka Mgr. Markéta Šimková poté převzala nejen povinnou přilbu, ale i 22 nových prvňáčků, které si společně s rodiči odvedla do vzorně připravené třídy. Zde je ještě jednou přivítali zástupci Obce Studenec a poté již rodiče obdrželi spoustu důležitých informací k začátku i dalšímu průběhu školního roku. Ve školní jídelně na ně poté čekali další vyučující, aby si rodiči v jeden den mohli vyřídit všechny náležitosti školní docházky (stravování, družina, kroužky, školní potřeby apod.).