Informace k on-line výuce

Vloženo: 3.11.2020 | Autor: Junek| Zobrazeno: 631x | Zatím neupraveno
V následujícím článku informujeme rodiče o zahájení jednotné on-line výuky. Omlouváme se za pozdější zahájení tohoto způsobu výuky, které bylo částečně způsobeno prodlouženou komunikací při propojování školního informačního systému Škola online s Microsoft Office 365. Doufáme, že se při používání tohoto systému výuky vzájemně obohatíme o nové zkušenosti a budeme tolerantní k počátečním nedostatkům.

Vzhledem k současné distanční výuce byla zvolena pro on-line výuku žáků 2. stupně naší ZŠ jednotná platforma MS Teams.

Aby výuka mohla hodnotně probíhat, je třeba, aby si žáci nainstalovali MS Teams, přihlásili se do nich a sledovali informace v Kalendáři (žáci obdrželi informaci o instalaci prostřednictvím  elektronické žákovské knížky).

V současné době probíhá propojení systému MS Teams a Škola Online, aby forma připojování pro žáky byla přehlednější a byla uvedena přímo v jejich rozvrhu (o spuštění této možnosti budou žáci informováni).

Žáci budou přímo v aplikaci MS Teams sledovat složku Kalendář, kde se jim zobrazí naplánované schůzky. S využitím dalších složek v postranní liště vlevo budou průběžně seznamováni vyučujícími.

První online schůzka proběhne pro žáky 2.stupně ve čtvrtek 5.11. jako třídnická hodina.

6.,7.roč. – schůzky od 9.00 hod

8.,9.roč. – schůzky od 10.00 hod

Pokud se nepodaří Microsoft Teams instalovat nebo nastanou problémy s přihlášením, můžete se obrátit:

Mgr. Petr Baudyš tel: 774 328 487, st 8 -13 hod, čt 8 – 10 hod

Klára Štefanová tel.:737 738 183, st 8 -14 hod, čt 8 – 14 hod

V online výuce od 6.11. bude respektován časový rozvrh vyučovacích hodin.

V případě neúčasti je zákonný zástupce povinen žáka omluvit přes E- ŽK zprávou vyučujícímu on-line hodiny. Žák je povinen si učivo doplnit v plném rozsahu dle informace v rozvrhu.