Kotva
Virtuální prohlídka

 
 
Rozvrhy
MŠMT

 
 
Mapa webu
A
A
A

Informace k provozu školy od 3.5.2021 (aktualizace k 30.4.2021)

Vloženo: 29.4.2021 | Autor: Junek| Zobrazeno: 1193x | Upraveno: 29.4.2021 Upravil: Junek
Vážení rodiče, milí žáci, od pondělí 3.května 2021 budou otevřeny mateřské školy (všechny děti bez povinného testování a roušek) i druhé stupně škol (rotační výuka) i v Libereckém kraji. Podrobné informace budeme průběžně doplňovat v následujícím článku dle oficiálních pokynů MŠMT.

Provoz obou mateřských škol bude od pondělí 3.5.2021 v plném rozsahu ve všech třídách. Děti jsou k docházce automaticky přihlášeny, pokud se do mateřské školy v pondělí 3.5.2021 nedostaví, jsou rodiče nebo zákonní zástupci své dítě omluvit na příslušná telefonní čísla (MŠ Studenec 604754058, MŠ Zálesní Lhota 739071242) do neděle 2.5.2021 do 18 hodin. Děti se již nemusí testovat a a nejsou povinny nosit ochranné prostředky k zakrytí úst a nosu.

 

Docházka žáků prvního stupně bude pokračovat v dosavadním systému rotační výuky. Jedinou změnou je počet testování v průběhu týdne  (pouze první den osobní přítomnosti žáka ve škole v daném týdnu).  Organizaci rotační výuky najdete v příloze pod článkem.

 

Systém rotační výuky žáků druhé stupně byl přizpůsoben probíhajícím přijímacím zkouškám žáků 9.ročníku.  V pondělí 3.5.2021 bude zahájena prezenční výuka v 6. a 7.ročníku, žáci 8.ročníku budou pokračovat v distanční výuce, žáci 9.ročníku budou mít distanční výuku od středy 5.května 2021. 

 

Prezenční výuka druhého stupně bude probíhat dle běžného rozvrhu včetně tělesné výchovy, která bude probíhat ve venkovních prostorech

 

Organizace rotační výuky (Velikost: 286.21 kB)

 

Testování je dobrovolné a je podmíněno souhlasem zákonného zástupce (za souhlas je považován příchod žáka k testování). Žákovi, který se testování neúčastní, je nadále zakázána osobní přítomnost na prezenční výuce a škola bude absenci evidovat jako omluvenou. Při této omluvené absenci nemá škola povinnost zajistit dítěti on-line způsob distančního vzdělávání, ale žák obdrží zadání probíraného učiva písemnou formou na příslušnou mailovou adresu. 

 

Žádáme žáky druhého stupně, kterých se týká prezenční výuka,  aby v pondělí 3.5.2021 přišli do školy již v 7.25 vzhledem k včasnému zahájení testování. 

 

Pokud žák či jeho zákonný zástupce předloží potvrzení o negativním testu z odběrového místa (ne starší 48 hodin), nemusí být žák ve škole testován. 

 

Rodiče si mohou přinést do školy jiný test, který je na seznamu schválených testů, a provést test ve třídě společně s ostatními dětmi. Škola je povinna typ testu zapsat a test brát jako dar rodičů škole.

 

Rodiče a zákonní zástupci musí ve všech prostorách používat respirátory FFP2, žáci musí používat chirurgickou roušku (v omezeném počtu budou k dispozici pro žáky ve škole). 

 

Školní stravování

Všichni žáci, kteří jsou přihlášeni ke školnímu stravování a kteří zahájí v pondělí prezenční výuku, mají automaticky přihlášený oběd. Pokud se nechtějí stravovat, odhlásí se nejpozději do neděle 2.května do 18 hodin formou SMS na telefonním čísle  733769280. V provozu budou i školní svačiny v základním sortimentu. 

 

Žáci, kteří jsou v režimu distanční výuky, mají nárok na školní obědy v režijní ceně s možnosti vyzvednout si je do jídlonosičů. Výdej obědů pro tyto žáky bude probíhat od 12.00 do 12.15 ve školní jídelně. Žák, který odmítne testování, má nárok na režijní oběd pouze první den. 

 

 

Info MŠMT k provozu škol od 3.5.2021 (Velikost: 292.56 kB)