Docházkový a stravovací systém

Vloženo: 18.10.2021 | Autor: Junek| Zobrazeno: 810x | Upraveno: 18.10.2021 Upravil: Junek
Vážení rodiče, milí žáci, rádi bychom Vás seznámili s docházkovým a stravovacím systémem ZŠ a MŠ Studenec, který bude propojen se stávajícím informačním systémem Škola On-line. Tato změna je v souladu se současným trendem digitalizace celé řady činností běžného každodenního života. V následujícím článku najdete veškeré podrobnosti o tomto systému.

V rámci přístavby ZŠ a MŠ Studenec byl povinně instalován zabezpečovací a monitorovací systém, který zajišťuje nejen bezpečnost dětí, ale i dodržování potřebných norem při pobytu ve třídě. Instalace datových sítí v celé škole nám tak umožňuje jejich využití k aplikaci stravovacího a docházkového systému, který bude propojen s informačním systémem školy.

Z jednotlivých nabídek byl vybrán systém ISIC karet, který umožňuje nejen propojení s informačním systémem školy, ale samotná karta ISIC přináší i řadu výhod pro svého držitele. Záměrem školy je ostré spuštění tohto systému od 1.ledna 2022.

Co přináší ISIC Školák?

•          Platnost ve 130 zemích světa, více než 125.000 slev po celém světě.
  •          Možnost zřízení speciálního celoroční cestovní pojištění UNIQA.
  • Je akceptován dopravci po celé ČR jako potvrzení věku a oprávnění čerpat slevu na jízdném ve výši 75 %.
  • Slevy na více než 2.000 místech v ČR:
    • při nákupech, stravování a vzdělávání, v internetových obchodech viz www.isic.cz
    • na vstupném do kulturních institucí
    • na permanentky v lyžařských areálech
    • speciální mobilní tarif od Vodafone
    • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
    • v kinech, na koupalištích a dalších zábavních areálech

Žáci obdrží od svých třídních učitelů formulář k vydání Mezinárodního průkazu ISIC SCHOLAR se žádostí o vystavení průkazu. Rodiče (zákonní zástupci) vyplní žádost a žáci odevzdají žádost třídnímu učiteli s částkou 250 Kč do 31.10.2021. Žádosti budou poté odeslány k vystavení průkazů, které žáci obdrží od svých trřídních učitelů ve škole.

Kompletní informační, stravovací a docházkový systém bude zajišťovat následující funkce:

1. Vstup do budovy (příchod a odchod ze školy)

2. Zápis přítomnosti do třídní knihy

3. Přihlášení a odhlášení stravování, výběr jídla

O jednotlivých funkcích budou žáci postupně poučeni v průběhu listopadu a prosince v rámci cvičného provozu. Dostupná bude i mobilní aplikace.

Informace a žádost ISIC SCHOLAR (Velikost: 1.08 MB)

Editovatelná žádost ISIC SCHOLAR (Velikost: 152.64 kB)